Me Teatterikonelaiset

Annu Sankilampi - Teatterikone
Annu Sankilampi
Koulutus
Teatteri-ilmaisun ohjaaja (AMK), Stadia 2005
Taiteen uudet kontekstit, Turku YAMK 2020
Työnkuva
Taiteellinen johtaja
Näyttelijä
Ohjaaja
Käsikirjoittaja
Kouluttaja
Yhteys
040 066 8187
annu@teatterikone.fi
Lisätiedot

www.annusankilampi.fi

Laura-Kaisa Eteläaho - Teatterikone
Laura-Kaisa Eteläaho
Koulutus
Kulttuurituottajaopiskelija, HUMAK
Työnkuva
Tuottaja. Vastaa myös tilanvuokrauksesta.
Yhteys
045 231 9246
laura@teatterikone.fi
Aaro Vuotila - Teatterikone
Aaro Vuotila
Koulutus
Teatteritaiteen maisteri, TeaK 2003
Työnkuva
Säveltäjä
Näyttelijä
Yhteys
040 573 2420
aaro@teatterikone.fi
Lisätiedot

www.aarovuotila.art

Kirsi Sulonen - Teatterikone
Kirsi Sulonen
Koulutus
Teatteri-ilmaisun ohjaaja (AMK), Turun taideakatemia 2006
Työnkuva
Koulutusvastaava
Näyttelijä
Ohjaaja
Kouluttaja
Yhteys
040 565 2524
kirsi@teatterikone.fi
Jussi Helminen - Teatterikone
Jussi Helminen
Koulutus
Teatteri-ilmaisun ohjaaja (AMK), Turun taideakatemia 2008
Työnkuva
Näyttelijä
Yhteys
040 740 6148
jussi@teatterikone.fi
Minna Tuomanen - Teatterikone
Minna Tuomanen
Koulutus
Ylioppilas
Työnkuva
Näyttelijä
Yhteys
040 560 9296
minnatuomanen@gmail.com

Teatterikone Osk.

Postiosoite
Vapaudenkatu 25
40100 Jyväskylä

Puhelinnumero
045 231 9246

Y-tunnus:
2525582-7

Sähköposti
teatterikone@teatterikone.fi